Świat zza ciemnych okularów

<small>Autor zdjęcia: <a href="http://www.flickr.com/photos/24281144@N02/3467998688" target="_blank" rel="nofollow">The Guise Archives</a> <a title="Attribution License" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/" target="_blank" rel="nofollow"><img src="http://www.bezlik.pl/wp-content/plugins/wp-inject/images/cc.png" /></a></small>

Ciemne okulary to nieodłączny atrybut modnej dziewczyny, każdego kierowcy, plażowicza, przydają się w mieście i na wakacjach. Można je kupić u ulicznych sprzedawców, u optyka, w internecie – wybór wzorów i kolorów może przyprawić o ból głowy. Jak kupować okulary, by nie przepłacić i wybrać model ponadczasowy, uniwersalny?

Ciemne okulary to nieodłączny atrybut modnej dziewczyny, każdego kierowcy, plażowicza, przydają się w mieście i na wakacjach

Autor zdjęcia: The Guise Archives

Ważny jest kształt naszej twarzy, dobierzmy oprawki starannie. Zastanówmy się jaki kształt oprawek nam pasuje i sprawia, że czujemy się dobrze. Jeśli wahamy się pomiędzy dwoma oprawkami, warto wybrać te bardziej stonowane i klasyczne, bo klasyka nigdy nie wychodzi z mody i nigdy się nie nudzi. Spójrzmy w lustro z różnych perspektyw – w tym koniecznie z boku!

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy oferują bardzo konkurencyjne ceny i ogromny wybór modeli. Nie warto kupować ich u przypadkowych sprzedawców, na ulicy – te okulary są często słabej jakości i nie muszą chronić naszych oczu. Ceny u optyków bywają wyższe niż w sklepach niespecjalistycznych i drogeriach, ale można tam zamówić okulary przeciwsłoneczne korygujące wzrok lub okulary korekcyjne, które przyciemniają się pod wpływem promieni słonecznych. Jest to dobre wyjście dla osób nie uznających soczewek kontaktowych.

Okulary przeciwsłonecznych nie nosi się tylko dla podkreślenia stylu. Nie służą tylko urodzie. Przede wszystkim chronią oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pomagają też ograniczyć ilość powstających na naszej twarzy zmarszczek mimicznych, głównie szpecących kurzych łapek – nosząc je nie mrużymy bowiem oczu.

Zwracajmy uwagę, by okulary miały atesty i świadectwa ochrony przed szkodliwym promieniowaniem – by zapewnić prawdziwą ochronę oczu.